Ulica Designu - Infinitely Interested : One for one

7 października 2012

One for one

Podróżnik, projektant, filantrop.

Swoje pierwsze espadryle Blake Mycoskie kupił podczas podróży do Argentyny w 2006 roku. Tam też rozpoczął współpracę z wolontariatem, zajmującym się między innymi akcją na rzecz miejscowych dzieci, których nie stać było na buty.
No i tak to się wszystko zaczęło. Mycoskie zauważył problem i postanowił coś z tym zrobić. Powstała firma produkującą buty TOMS, z góry nastawiona na sukces komercyjny. W jej statucie jednak zapisano, że za każdą sprzedaną parę butów przypadnie jedna, ofiarowana dziecku.

Od czasu utworzenia marki, przekazano już ponad 2 000 000 par butów dzieciom na całym świecie, a asortyment firmy poszerzono o okulary przeciwsłoneczne, których zakup umożliwia badanie wzorku potrzebującym.Kształt butów pozostaje zawsze ten sam, zmieniają się tylko wzory, np. moro, brokat, flaga USA czy plamy od farby. Są wygodne, modne, można je ozdobić według własnego uznania i dlatego Tomsy zdobyły rzesze fanów. Wśród nich są m.in. Liv Tyler, Kristen Stewart czy Scarlet Johanson.  
Często wykorzystywane też są jako płótno dla artystów. Ostatnio, przez projektanta Brendona Phillipsa, zainspirowanego filmem o najnowszym Batmanie „Mroczny Rycerz powstaje”. Ręcznie maluje je jego dziewczyna Sarah Feldman, a zamówić je można wysyłając maila na ten adres.

                                            
 Więcej na: toms.com i tu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz